21 października 2021r. Imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Koncert z tekstami Brylla - Anna Żochowska poleca.

http://www.czasgarwolina.pl
W niedzielę, 06.01 2013, bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 12:00 odbędzie się koncert Marcina Stycznia, który zaśpiewa piosenki ze swojej najnowszej płyty pt „Zejdźmy się jak na wilię”.
 

Na koncercie usłyszymy również  wiersze Ernesta Brylla w wykonaniu młodzieży z Teatru Muzycznego Od Czapy, prowadzonego przez Fundację „Sztafeta”. Po  Mszy św. i koncercie składając ofiary do puszek będzie można wesprzeć działalność Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom, które m.in. prowadzi w Garwolinie świetlicę „Przystań”, a w mijającym  roku obchodziło 15- lecie istnienia.
 

Marcin Styczeń wystąpi na zaproszenie Prepozyta Kolegiaty Przemienienia Pańskiego, Ks. Dziekana Ryszarda Andruszczaka oraz Fundacji Sztafeta. Współorganizatorem koncertu jest Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.
 

„Zejdźmy się jak na wilię” to wspólny projekt poety - Ernesta Brylla oraz pieśniarza i kompozytora - Marcina Stycznia. Tym razem artyści podejmują temat Bożego Narodzenia. Nie jest to jednak koncert kolęd. W programie znajdują się piosenki do wierszy polskich poetów Cypriana Kamila Norwida, Jana Pietrzyckiego, Jerzego Lieberta, Józefa Czechowicza, Emila Zegadłowicza, a także wiersze Ernesta Brylla czytane przez autora. 

Boże Narodzenie to punkt wyjścia do głębszych rozważań egzystencjalnych dotyczących sensu życia, narodzin i śmierci, wreszcie ponownego narodzenia, czyli nawrócenia. Doskonałym przykładem takiego podejścia jest fragment wiersza Ernesta Brylla „Zejdźmy się jak na wilię...”: 

„...to, co we mnie umiera, to w innym
Być może jeszcze żyje. A co w nim umiera
To we mnie jak w Betlejem zrodziło się teraz…”

Koncert jest niezwykle ascetyczny w formie. To celowy zabieg. Artystom zależy na osiągnięciu jak najbardziej naturalnej, intymnej atmosfery, w której możliwe jest prawdzie spotkanie ze słuchaczem. 

Koncert „Zejdźmy się jak na wilię” promuje płytę pod takim samym tytułem, która ukazała się na początku grudnia nakładem Edycji św. Pawła. Więcej na www.marcinstyczen.art.pl oraz www.bryll.pl  

Serdecznie zapraszamy!

                                                                                                               Anna Żochowska

.