14 sierpnia 2022r. Imieniny: Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Płyta Teatru Od Czapy - Anna Żochowska

           Szanowni Państwo!  

           Piszę w imieniu Fundacji Sztafeta, koordynującej projekt "Ziutek",  przybliżający osobę i twórczość Józefa Szczepańskiego.  

           Józef Szczepański ps. "Ziutek" to  powstaniec warszawski, autor słów m.in. do najsłynniejszej powstańczej piosenki "Pałacyk Michla". Pozostawił po sobie kilkanaście wojennych wierszy, humorystycznych i poważnych, świetnie nadających się do opracowania muzycznego. Ten walor został wykorzystany przy projekcie Fundacji Sztafeta, którego pierwszym etapem był koncert "Ziutkowi na urodziny" w Muzeum Powstania Warszawskiego w listopadzie 2012 -  ważne artystyczne wydarzenie łączące pokolenia, wypełniające salę po brzegi zarówno starszą jak i młodszą widownią. Obejrzało go ponad 800 osób.  

              Drugi etap projektu - nagranie płyty "Wspomnij Ziutka" z materiałem z koncertu, właśnie został ukończony. Premiera płyty  już 24.02.2013 w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie a dzień później, 25.02.13 w Krakowie, w klubie ROTUNDA, we współpracy z Muzeum Armii Krajowej w Krakowie, gdzie  koncert "Wspomnij Ziutka", będzie jednocześnie premierą płyty jak i częścią krakowskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych; "Waszej Pamięci Żołnierze Wyklęci" .

http://www.czasgarwolina.pl
 

              Na koncert w Garwolinie zapraszamy w niedzielne popołudnie 24.02.2013 o godz. 15:00 do CSIK, ul. Nadwodna 1. Zagrają i zaśpiewają: Zespół TCz. w składzie: Tomek Budzyński(Armia) - wokal  Darek Budkiewicz(DePress) - bas,  Frantz(Armia) - gitara, Amade - perkusja oraz Małgorzata Godlewska - (kontralt) i  Garwoliński Teatr Muzyczny Od Czapy. W sposób szczególny weźmie również udział Tadek Firma Solo, który rozpocznie koncert upamiętniając 60. rocznicę śmierci gen. Emila Fieldorfa "Nila" .  

              Będzie nowa muzyka i nowe aranżacje znanych i nieznanych wierszy Józefa Szczepańskiego, mariaż rocka ze starą  nutą. Do słów Ziutka muzykę skomponowali: Tomasz Budzyński, Andrzej Dziubek, Małgorzata Godlewska, Weronika Kowalska. Ten niepowtarzalny koncert promuje płytę "Wspomnij Ziutka", na której jako bonus znalazły się również "Pałacyk Michla" w wykonaniu Armii i "Czerwona zaraza" Depress. Płytę będzie można nabyć po koncercie. Więcej informacji o projekcie na stronie www.fundacjasztafeta.pl oraz www.ziutkowinaurodziny.pl .   

            Bilety do nabycia w przedsprzedaży i w dniu koncertru  sekretariacie CSiK Garwolin, ul. Nadwodna 1, pn-pt 8:00-16:00 . Możliwość rezerwacji telefonicznej: 25 682 20 51. 
 

                                                                                                 Anna Żochowska

http://www.czasgarwolina.pl.

.