15 października 2021r. Imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Doktor Kędzierski reaktywował ZOL

     Doktor Piotr Kędzierski jest duchem sprawczym reaktywacji niezwykle pożytecznej lecznicy - Zakładu Opiekuńczo Leczniczego.

     Poprzednie wcielenie ZOL-u prowadzonego przez dr Kędzierskiego funkcjonowało 11 lat w pawilonie wydzierżawionym od Sanatorium Neuropsychiatrii Dziecięcej w Garwolinie. Zakończyło ono działanie po wypowiedzeniu dzierżawy obiektu. Zapisało się jako dobra lecznica godnie opiekująca się ludźmi chorymi, przeważnie starymi, których pielęgnowanie przekraczało możliwości rodzin pacjentów.

      Nowa siedziba ZOL-u, tym razem firmowanego przez spółkę Sana, mieści się w Woli Rębkowskiej przy ulicy Topolowej, a więc ulicy łączącej Wolę Rębkowską i Miętne. Obliczona jest na docelową hospitalizację 60 pacjentów. Jej nowoczesne wnętrza mieszczą bogatą bazę rehabilitacyjną i diagnostyczną, a także oddziały pobytu pacjentów z salami jedno- , dwu- , i trzyosobowymi wyposażonymi w łazienki.

       Zanim Sana uzyska kontrakt z NFZ na refundację leczenia pacjentów (zapewne od Nowego Roku), jej ZOL pracuje komercyjnie. Koszt hospitalizacji (ok. 2,5 tys. zł miesięcznie) jest konkurencyjny wobec ofert podobnych instytucji.

        Dobrze się stało, że polskie pieniądze wpłacane jako składka dla Unii Europejskiej, wróciły jako dotacja "europejska" do tej dobrze pomyślanej inwestycji. Doktorowi Kędzierskiemu i jego współpracownikom gratulujemy!

        Link do strony Sany - tu

                                                                                                           Andrzej Dobrowolski
.