14 sierpnia 2022r. Imieniny: Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
M.R. - Po finale Miss '2009
http://www.czasgarwolina.plMichał Rękawek (wraz z Moniką Gajewską)  poprowadził  konkurs.W ostatnią niedzielę Angelika Staros (nr 7), siedemnastoletnia uczennica Technikum Architektury Krajobrazu, została nową  Miss Polonia Ziemi Garwolińskiej 2009. Angelika mieszka w Samorządkach i należy do miejscowej żeńskiej drużyny Ochotniczej Straży Pożarnej. I wicemiss została Paulina Dziubak (nr 1), a II wicemiss – Ewelina Kaniewska (nr 11). Ewelina została również Miss Publiczności. Internauci wybrali natomiast Miss Portalu eGarwolin.pl - została nią Natalia Wąsikowska (nr 10).  Najsympatyczniejszą miss została Agnieszka Żak (nr 6) – głosy oddawały finalistki.

Organizatorem tegorocznej III edycji konkursu było, tak jak poprzednio, Stowarzyszenie dla Garwolina. Dziewczyny do występu na scenie przygotowała choreograf Anetta Masolak-Banowska. Scenografia to pomysł Reginy Jurkowskiej-Siweckiej. Koncert poprowadzili:  autorka scenariusza i reżyser  widowiska Monika Gajewska oraz prezes Stowarzyszenia dla Garwolina Michał Rękawek.  Po raz kolejny patronat nad konkursem objął starosta powiatu garwolińskiego Grzegorz Woźniak.  Patronami medialnymi zostali: portal  eGarwolin.pl  i „Tygodnik Siedlecki”.

Finał konkursu tradycyjnie odbywał się w Amfiteatrze na Zarzeczu. Finalistki zostały przywiezione na Zarzecze przez motocyklistów, po czym zaprezentowały się jak zwykle licznie zgromadzonej, wspaniałej garwolińskiej publiczności w koszulkach z żółtym logo Miss Polonia i bardzo krótkich sportowych spodenkach. W kolejnych odsłonach dziewczyny prezentowały się w strojach z najnowszej kolekcji firmy OCHNIK oraz w strojach samodzielnie wybranych przez każdą finalistkę, zdradzających ich zainteresowania i plany na przyszłość.  Można więc było oglądać m.in. dwie tamburmajorki, policjantkę, panią strażak, cheerleaderkę, tancerkę i projektantkę mody. Następnie dziewczyny zaprezentowały się w kostiumach kąpielowych.  Pokaz ten na pewno podniósł ciśnienie męskiej części publiczności.  W ostatniej prezentacji finalistki wystąpiły w pięknych sukniach wieczorowych z salonu  znajdującego się przy ulicy Kościelnej w Garwolinie, na tyłach parku za starym kościołem.

Gościem specjalnym koncertu była Oktavia – pochodząca z Łaskarzewa 20-letnia piosenkarka stojąca u progu kariery wokalnej, która pięknym, czystym głosem zaśpiewała utwory z debiutanckiej płyty, nad którą pracuje. Głośnymi brawami nagrodzono pokaz tańca breakdance w wykonaniu grupy Eta Uran. Publiczność  niejednokrotnie do łez rozśmieszał Kabaret Czesuaf z Poznania. Pod koniec gali finałowej odbyło się losowanie upominków dla publiczności. Każdy, kto wziął udział w głosowaniu na Miss Publiczności, miał szansę na zdobycie jednej z kilkudziesięciu nagród. Główną wygraną był rower, a szczęśliwą posiadaczką została dziewczynka o imieniu Magda.

Pracom jurorów przewodniczył reprezentujący Biuro Miss Polonia Dominik Masny – od I edycji związany z konkursem. W składzie znaleźli się także: starosta garwoliński – Grzegorz Woźniak,  wiceprezes Stowarzyszenia dla Garwolina – Andrzej Dobrowolski, redaktor naczelny portalu eGarwolin– Krzysztof Kot, Miss Ziemi Garwolińskiej 2007 i finalistka Miss Polonia 2008 – Katarzyna Mikulska, I Wicemiss Ziemi Garwolińskiej 2007 – Marta Błażejczyk, dyrektor ds. marketingu firmy Harper Hygienics Cleanic – Katarzyna Tejchman, wizażystka, stylistka i kreatorka wizerunku – Eliza Michalczyk, prezes firmy Figaro Corporation – Paweł Jaguś, właścicielka salonu Suknie wieczorowe – Justyna Dynek, prezes firmy MarkisTrans – Marcin Kisiel, dziennikarka „Tygodnika Siedleckiego” – Justyna Janusz, gość specjalny koncertu – Oktavia , Monika Jaworska reprezentująca restaurację Oregano, Bożena Szczepańska ze Studia Zdrowia i Urody FIGURA oraz tradycyjnie Józef Ochnik z firmy Ochnik.

Wszystkie finalistki otrzymały upominki  od firm Avon i Harper Hygienics Cleanic (kosmetyki), a także globus-lampkę od firmy Zachem oraz bilety na koncert  w Cafe Klimaty zespołu Kasa Chorych. Laureatki otrzymały dodatkowo w nagrodę m.in. weekendowy pobyt dla dwóch osób w Hotelu Wilga oraz Hotelu pod Sosnami w Osiecku, prezenty od firmy Ochnik, karnety na zabiegi kosmetyczne w Studio Zdrowia i Urody FIGURA oraz karnety do solarium i kina ufundowane przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Nowa miss uzyskała awans do przyszłorocznego finału konkursu Miss Polonia Ziemi Siedleckiej. Angelika  jest niepełnoletnia, tak więc  będzie reprezentowała ziemię garwolińską w konkursie Miss Nastolatek. Dzikie karty na udział w siedleckim finale przyznano Paulinie Dziubak (nr 1) i Małgorzacie Osiak (nr 5).

Widowisko na kwadracie zostało zakończone dekoracją finalistek i pokazem sztucznych ogni, które rozbłysły nad pięknie udekorowaną sceną Amfiteatru. A następne wybory miss już za rok.

Organizatorzy dziękują partnerom konkursu za pomoc i publiczności za liczne przybycie. Garwolin pokazał, że potrafi się bawić na tego typu imprezach.

http://www.czasgarwolina.plPanny pokazują się pierwszy raz.
http://www.czasgarwolina.plKażda z panien przedstawia siebie.
http://www.czasgarwolina.plhttp://www.czasgarwolina.plW strojach plażowych
http://www.czasgarwolina.plKabaret "Czesauf"
http://www.czasgarwolina.plW jury m.in.: wicemiss 2007 Marta Błażejczyk,
miss 2007 Katarzyna Mikulska,
Andrzej Dobrowolski,
Oktavia,
Grzegorz Woźniak z żoną,
Bożena Szczepańska,
Krzysztof Kot,
Justyna Dynek.

http://www.czasgarwolina.plMiss 2009 Angelika Staroshttp://www.czasgarwolina.plFinałowe zdjęcie

Michał Rękawek