14 sierpnia 2022r. Imieniny: Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda
Gospodarz strony: Andrzej Dobrowolski     
 
 
 
 
   Starsze teksty
 
Spartakiada SPD - Sławomir Michalik

W czwartek 10 kwietnia w Zespole Szkół nr 5 odbyła się czternasta spartakiada Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom w Garwolinie. W sportowej rywalizacji wzięły udział dzieci i młodzież z trzech „Przystani” działających przy trzech szkołach miejskich i jednej z Rębkowa. Wybór dyscyplin, organizację i przebieg zawodów przygotowali pracownicy „Przystani” nr 3, pani Władysława Kowaluk i pan Stanisław Buszta. 

Pierwsze miejsce zdobyli uczniowie z Zespołu Szkół nr 5, drugie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 1, trzecie z Zespołu Szkół nr 2, a czwarte z Rębkowa. Jednak nie zajęte miejsca były tu istotne. Najważniejsze było to, że dzieci mogły się bawić sportem, zgodnie i zdrowo rywalizować ze sobą i oczywiście podnosić tężyznę fizyczną. Po obdarowaniu wszystkich uczestników przygotowanymi nagrodami dzieci udały się do jadalni, gdzie wszystkie zmęczone, ale uśmiechnięte, z apetytem zjadły kolację.

Stowarzyszenie od wielu lat prowadzi świetlice, organizuje kolonie letnie i ferie, cotygodniowe wyjazdy do leśniczówki w Ewelinie. Pod opieką wychowawców i wolontariuszy dzieci nie tylko uzupełniają swoją wiedzę, ale mogą też odpocząć od szkolnych obowiązków na łonie natury.

Każdy podatnik, składając zeznanie podatkowe, może przeznaczyć 1% podatku na rzecz SPD - numer KRS 0000018818.

                                                                                                                      Sławomir Michalik

http://www.czasgarwolina.plhttp://www.czasgarwolina.pl.

.